What a fun place! The cords in the second set of photos make it look like there's an electric rabbit. That made me smile! Thanks for sharing at https://image-in-ing.blogspot.com/2019/05/on-retreat-in-washington-dc.htmll
Nämä postaukseni ovat muuttuneet aika kuvapainotteisiksi. Mutta tarvitseeko tekstiä aina niin hirveän paljon ollakaan!? Kuvat puhukoon tällä kertaa puolestaan, tällainen on minun huhtikuuni. Joukkoon mahtuu pari kuvaa, joiden kohdetta ei ehkä ihan heti tunnista. macrotex - iheartmacro - outdoorwednesday - sonntagsfreude - sonntagsgluck - bloggybrunch - macromonday - throughmylens
Marraskuu on kuoleman kuukausi. Jo kuukauden nimikin sen kertoo, marras tarkoittaa kuollutta. Pyhäinpäivänä muistetaan edesmenneitä ja kekri sai vainajat vaeltamaan elävien joukossa. Kuvat ovat osa isompaa kokeellisen valokuvauksen teostani, voimakkaasti käsiteltyjä ensin Lightroomissa ja viimeistelty Nik collection -ohjelmalla.
Ihanaa, kun parin vuoden hiljaiselon jälkeen alkaa olla tapahtumia niin, että on vaikea valita niistä itselleen mieluisimmat! Lauantaina olisi ollut avoimia kylätapahtumia, rompetoria ja Porvoopäivää. Me kävimme Mäntsälässä Museoajoneuvopäivillä ja sieltä löytyikin vaikka minkälaista menopeliä. Meidänkin kaksipyöräiset pääsivät samaan riviin näiden vintagekaunottarien kanssa. Museoajoneuvoksi määritellään sellainen auto tai moottoripyörä, jonka valmistusvuoden päättymisestä on kulunut vähintään 30 vuotta ja se on säilytetty alkuperäistä vastaavassa kunnossa tai entisöity asianmukaisesti. Oma pyöräni yltää tuohon ikään neljän vuoden päästä, toinen (tai siis yksi niistä) perheen pyöristä ylittää sen jo reilusti, joten ainakin iän puolesta paikkansa ansaitsivat. Ja hei, tuleeko kenellekään muulle tuosta ensimmäisen kuvan mustasta autosta mieleen Mummo Ankan auto?
No wautsi, tuolta löytyy kivasti väriä ja erilaisuutta minunkin outoon makuuni :)
VastaaPoistaKivaa viikkoa sinulle Pauliina <3
Hienosti sopisi sunkin tuotokset tuonne mukaan :)
PoistaWhat a fun place!
VastaaPoistaThe cords in the second set of photos make it look like there's an electric rabbit. That made me smile!
Thanks for sharing at https://image-in-ing.blogspot.com/2019/05/on-retreat-in-washington-dc.htmll
Hahaa, I just realize the electric rabbit when you say :D
PoistaUpeita kenkiä! Kiitos vinkistä.
VastaaPoistaOlisivat upeita käyttökenkinäkin :)
PoistaAmusing art gallery!
VastaaPoistaIndeed :)
PoistaNo wau mikä näyttely! Hieman liian kauakana ehkä itsestäni.
VastaaPoistaHarmi, mutta tätä kautta pääsit ihailemaan :)
PoistaNo voi että... onpa siellä monta upeaa ja kaunista juttua:)
VastaaPoistaPaljon kaikkea ihanaa :)
PoistaVoi noita kenkiä <3
VastaaPoistaKiinnostavaa. Kiitos vinkistä!
Tällaisista jutuista on kiva vinkata :)
PoistaOlipa piristävä näyttely, tuo pupu oli kyllä aivan ihana.
VastaaPoistaPupu taisi saada jo uuden kodin :)
PoistaKaikenlaista jännää :D
VastaaPoistaOn kyllä :)
PoistaVitsi mitä kenkiä!!! :)
VastaaPoistaAikuisten prinssajuttuja :)
PoistaVaikuttaa innostavalta näyttelyltä!
VastaaPoistaPikkuisen jotain erilaista niiden perinteisten taidenäyttelyiden rinnalle :)
PoistaOn ollut mielenkiintoinen näyttely!
VastaaPoistaJossain vaiheessa tulevaisuudessa taas uusiksi :)
Poista