Ihanaa, kun parin vuoden hiljaiselon jälkeen alkaa olla tapahtumia niin, että on vaikea valita niistä itselleen mieluisimmat! Lauantaina olisi ollut avoimia kylätapahtumia, rompetoria ja Porvoopäivää. Me kävimme Mäntsälässä Museoajoneuvopäivillä ja sieltä löytyikin vaikka minkälaista menopeliä. Meidänkin kaksipyöräiset pääsivät samaan riviin näiden vintagekaunottarien kanssa. Museoajoneuvoksi määritellään sellainen auto tai moottoripyörä, jonka valmistusvuoden päättymisestä on kulunut vähintään 30 vuotta ja se on säilytetty alkuperäistä vastaavassa kunnossa tai entisöity asianmukaisesti. Oma pyöräni yltää tuohon ikään neljän vuoden päästä, toinen (tai siis yksi niistä) perheen pyöristä ylittää sen jo reilusti, joten ainakin iän puolesta paikkansa ansaitsivat. Ja hei, tuleeko kenellekään muulle tuosta ensimmäisen kuvan mustasta autosta mieleen Mummo Ankan auto?
Kauniit voitot ☆☆
VastaaPoistaJa tuoksuvat mahtavan hyviltä :)
PoistaAivan mielettömän kivan näköisiä tuubeja. Ihanaa joulunaikaa PauMau <3
VastaaPoistaSitä samaa Tiia :)
PoistaIhanaa joulunaikaa sinulle PauMau :)
VastaaPoistaKiitos, sitä samaa :)
PoistaVoisin ostaa nuo rasvat ihan vain purkin ulkonäön perusteella... Harmi vaan, että taisin juuri saada joululahjaksi vähintäänkin vuoden suihkugeelit :D Hienosti olet ne kuvannut! :)
VastaaPoistahttp://kuviakinkiinnostaa.blogspot.fi/
Kiitos Lea :) Kyllä purkkien ulkonäöllä on paljon merkitystä, kun ostopäätöstä tekee. Itseeni puree kaikki överisöpöt purnukat :D
PoistaOikein ihanaa uutta vuotta ihanuus.
VastaaPoistaKiitos Maiju <3 Samoin sulle!
PoistaIhanan näköiset ja nimiset putelit. Mistä noita saa?
VastaaPoistaValitettavasti en osaa saatavuustietoja kertoa, mutta kannattaa kysäistä Dzinniltä, arvontapostaus löytyy täältä http://dzinninajatuksia.blogspot.fi/2015/11/nelja-nakymatonta-kissaa-ja-arvontaa.html
Poista